DERNEK YÖNETİM KURULUMUZDAN VALİMİZE ZİYARET

Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Dernek Başkanımız  Ahmet Özkul,Yönetim Kurulu Üyelerimiz Harun Sakızcı,Halil İbrahim Akcan ve Ahmet Özdemir  3 Aralık 2014 tarihinde Vali Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret ederek yeni görev yeri için hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Dernek Başkanımız  Ahmet Özkul , Vali Güvençer’e, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Dernek olarak , hafta sonlarında yaklaşık 30 lider ve 200 izci gurubuyla çalışma  yaptıklarını,bunun yanısıra, ilimizde sağlıklı bir neslin yetişmesi için, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ile ortak “Sağlıklı Nesiller İçin,Obeziteye Son” projesini yürüttüklerini, gençlere ata sporunu sevdirmek adına, 13 Aralık 2014 tarihinde ilimizde “Genç Erkekler  Bilek Güreşi Yarışması” düzenleyeceklerini,İstanbul Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformunun   29 Mart 2015 tarihinde Dünya genelinde ortaklaşa yapacakları “Son Peygamber (sav.) Hayatı” konulu “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmasının” il organizesini sürdürdüklerini söyledi.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları il sorumlumuz Halil İbrahim Akcan ,Vali Güvençer’e“Ufka Yolculuk Kültür Yarışması”  için hazırladıkları çalışma dosyasını sunarak, yarışma hakkında bilgi verdi.Yarışmanın  Türkiye’de “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi”  kitabından ,5 farklı kategoride,  Dünya genelinde ise  İngilizce dilinde  yazılmış olan“Muhammad / Martin Lings” kitabından, tek kategoride online olarak yapılacağını, müracaatların 31 Ocak 2015 tarihine kadar  devam edeceğini söyledi.

Dernek Başkanınımız Özkul,  gençlik,spor,izcilik ,sosyal ve kültürel  alanlarda yaptığımız farklı çalışmalarla ,gençliğin geleceğine yönelik güzel şeyler hedeflediklerini belirterek, “Son Peygamber (sav.) Hayatı” konulu bilgi yarışmasının kitabını, Vali Güvençer’e taktim ettiler.

Vali Güvençer, ilimizde gençlik adına böyle farklı ,güzel çalışmaların yapıldığını duymaktan  memnun olduklarını,Bu tür çalışmaların gençliğin kazanılmasında çok önemli olduğunu,Gençler adına yapılan çalışmalara her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirtti.

Vali Güvençer, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek,yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

News Reporter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir